Restauracja w stylu loftowym – nowoczesne wnętrze pełne smaku

Restauracja w stylu loftowym to pozornie surowe, minimalistyczne wnętrze stanowiące idealne tło dla serwowanych potraw, kolorowych gości, różnorodnych okazji i sytuacji towarzyskich.

Restauracja w stylu loft

Czy stylem wnętrza można przyciągnąć klientów?

Styl loft jest w ostatnich latach bardzo atrakcyjną i popularną konwencją w aranżowaniu wnętrz szczególnie związanych z branżą restauracyjną. Wystrój wnętrza lofotowego rządzi się określonymi zasadami, jednak mieszanie stylów w restauracji czy kawiarni nie jest zabronione.

Wnętrza aranżowane w loftowym stylu przyciągają gości między innymi ścianami z betonu, odkrytymi elementami konstrukcji budynku, meblami z litego drewna, minimalizmem, przestronnością. Klimat potęgują wysokie sufity, przemysłowe, technologiczne oświetlenie, okazałe rośliny, drewno, tak zwane socjalne stoły.

Loftowe restauracje cieszą się dużą popularnością, ponieważ goście lubią spędzać w nich czas, niejako przenosząc się w czasie. Czasami goście odwiedzając taką restaurację oprócz doświadczenia towarzyskiego zdobywają wiedzę na temat wartościowego budynku.

Zgodnie z ostatnimi trendami styl loftowy pozwala na aranżację otwartej kuchni, która również może stanowić atrakcję dla gości restauracji, na przykład podczas czekania na posiłek.

Dlaczego restauracja w stylu industrialnym jest bardzo funkcjonalna?

Restauracja w stylu industrialnym jest funkcjonalna przede wszystkim ze względu na dostępną przestrzeń do aranżacji. Funkcjonalność i technologia to główne założenia projektowe przy aranżowaniu tego typu lokali gastronomicznych.

Na funkcjonalność wnętrza loftowego wpływa jego przestronność, wysokie pomieszczenia, duże przeszklenia. Taka baza daje dużą swobodę przy projektowaniu funkcjonalnego planu restauracji w stylu loft.

Co warto wiedzieć o aranżacji wnętrza w stylu loftowym?

Aranżacja wnętrza w stylu loftowym wymaga wiedzy na temat istniejącego obiektu, jeżeli lokal powstaje w starym postindustrialnym budynku z przełomu XIX i XX wieku. Bywa, że projektowanie nowoczesnego wnętrza w stylu loftowym w obiekcie starej fabryki wiąże się ze współpracą z konserwatorem zabytków.

We wnętrzu w stylu loft ewentualne dekoracje wynikają z nowej lub starej funkcji budynku. Odpowiednim będzie określenie, że pod tym względem wnętrze w stylu loft jest szczere, autentyczne, prawdziwe. Takie atrybuty mogą być bardzo atrakcyjne dla nowoczesnej klienteli restauracji w stylu loft.

Wnętrza zaaranżowane w loftowym stylu nie wykluczają możliwości uzyskania klimatu ciepła i przytulności. Betonowe ściany w zestawieniu z naturalnymi materiałami oraz odpowiednim oświetleniem tworzą pociągający nastrój doceniany przez nowoczesną klientelę.

Projektowanie wnętrz kawiarni czy restauracji w stylu loftowym może być czystą przyjemnością. Możliwość łączenia starego z nowym, stosowania naturalnych materiałów jak drewno, beton, kamień daje architektom i inwestorom szeroką gamę możliwości.

Jakie meble do restauracji w stylu loftowym?

W restauracji w stylu loft można zastosować konsekwentne minimalistyczne, industrialne umeblowanie lub dla kontrastu użyć meble w zupełnie odmiennym stylu.

Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie mebli z odzysku, odnawianie starych przedmiotów, dawanie im drugiego lub po prostu kolejnego życia.

Styl industrialny w restauracji daje możliwość stosowania mebli o dużych gabarytach – to kolejne spektrum możliwości projektowych. Wyposażenie takie jak duże drewniane stoły, przepastne fotele, industrialne oświetlenie dodają ciekawego stylu.

Restaurację w stylu industrialnym można udekorować pracami artystycznymi. Obrazy i grafiki prezentują się wspaniale na ścianach betonowych i nadają wnętrzu restauracji wyrafinowanego, wyjątkowego stylu. Surowe ściany betonowe stanowią idealne tło dla wszelkiego rodzaju dekoracji.