Projektowanie hoteli i SPA

Projektowanie wnętrz hoteli oraz SPA wiąże się z uwzględnieniem szeregu cech, które należy wdrożyć na etapie tworzenia planów funkcjonalnych. Wnętrza powinny być spójne wizualnie oraz wygodne w użytkowaniu dla gości jak i personelu. W hotelu można wyróżnić przestrzeń reprezentacyjną holu, recepcji oraz lobby. Podczas planowania funkcjonalności obiektu, warto zwrócić uwagę na praktyczność koncepcji. Poziom wykończenia, aranżacja oraz ilość powierzchni powinna odpowiadać standardowi hotelu. Dodatkowo, projekt powinien być spójny z wyglądem zewnętrznym budynku. Niekiedy inwestorzy decydują się na budowę nowego budynku, zaś inni na adaptację już istniejącego. Jako projektanci oferujemy fachowe doradztwo w kwestii projektów wnętrz publicznych. Jeśli jesteś osobą zainteresowaną takim tematem zapraszamy do spotkania z nami!

Projektowanie wnętrz hoteli

Projekt i aranżacja wnętrz hoteli polega na wykreowaniu przemyślanej koncepcji rozplanowania przestrzeni oraz konkretnych pomieszczeń. W pierwszej kolejności, wystrój powinien wywierać pozytywne wrażenie na odwiedzających. Uczucie czystości, harmonii, komfortu i bezpieczeństwa ma tutaj duże znaczenie. W części reprezentacyjnej warto postawić na odważny, przyciągający wzrok wystrój. Może to być oświetlenie, ażurowa ściana, bujna roślinność czy designerskie meble i dodatki. Strefa wypoczynkowa w postaci wygodnych siedzisk będzie świetnym uzupełnieniem tej części obiektu. Komunikacja między pokojami powinna przebiegać sprawnie. Wszelkie przepisy bezpieczeństwa muszą zostać zachowane. Strategiczne znaczenie ma umiejętne rozmieszczenie pokoi gości na planowanych kondygnacjach. Ich wielkość oraz standard wyposażenia powinien oddawać ilość gwiazdek hotelu. Wystrój sypialni powinien być stonowany, nawiązujący do charakteru obiektu. Niektóre projekty hoteli przewidują segment restauracyjny oraz barowy. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie gdy w sąsiedztwie nie występuje dużo konkurencji. Bardziej ekskluzywne hotele oferują rozbudowaną infrastrukturę w postaci wellness, SPA oraz basenu. Wiąże się to z dużym nakładem finansowym, dlatego też ważna jest analiza przedsiębiorcy i jego doradców pod kontem odbiorców oferty hotelu.

Aranżacja wnętrz hotelowych – na co postawić?

Hotel powinien się wyróżniać na tle konkurencji. W swoim zamyśle wnętrza hotelowe to nie tylko miejsce do wypoczynku. Goście hotelowi oczekują emocji związanych z doświadczaniem przestrzeni danego obiektu. Projekty hoteli od samego początku powinny mieć postawiony cel w postaci zachwycenia klienta swoim charakterem. Jak znaleźć motyw przewodni dla stylu obiektu? Od samego początku warto współpracować z projektantami, którzy potrafią sprecyzować razem z inwestorem klimat projektowanego hotelu. Niekiedy logo czy nazwa może wskazywać na kierunek projektu wnętrz. Duży wpływ ma również otoczenie w jakim znajduje się hotel oraz czy jest nowy czy utworzony w istniejącym budownictwie narzucającym dany styl.

Projekt pokoju hotelowego

Pokój hotelowy to miejsce gdzie odwiedzającym zależy na wygodzie, czystości, odpoczynku oraz bezpieczeństwie. W skład standardowego wyposażenia pokoju wchodzi łóżko, szafki nocne, szafa do przechowywania ubrań i obuwia, telefon, odpowiednio dobrane oświetlenie główne oraz kierunkowe przy łóżku. W zależności od standardu hotelu w pokoju hotelowym może znaleźć się lodówka, telewizor, fotel ze stolikiem, biurko z krzesłem oraz prywatna łazienka. Materiały stosowane we wnętrzach powinny być dobrej jakości oraz wytrzymałe na użytkowanie. Kolorystyka w tej przestrzeni jest kluczowa, nie powinna być krzykliwa i agresywna. Do snu i regeneracji najlepsze są kolory neutralne.

Skontaktuj się z nami!
domki całoroczne, sypialnia, poduszki, lampka

Projektowanie SPA

Budowa hoteli o przeznaczeniu wypoczynkowym, ze strefą SPA jest ważna z perspektywy oczekiwań klientów. Przed podjęciem decyzji o tworzeniu rozbudowanej infrastruktury hotelu, przedsiębiorca z doradcami powinien dokonać analizy, odnośnie ewentualnej konkurencji oraz zapotrzebowania na dane usługi w okolicy. Strefa wellness powinna być miejscem odprężającym, dającym wytchnienie spragnionym relaksu gościom. Istotny jest odpowiedni dobór materiałów, ich kolorystyka, struktura Powinny być również proste w utrzymaniu czystości oraz wytrzymałe na użytkowanie przez dużą liczbę osób. Przy doborze materiałów i tworzeniu planów funkcjonalnych przestrzeni wellness należy pamiętać o przepisach sanitarnych i pożarowych. Organy te biorą udział w wydawaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

FAQ

Projekt hotelu i SPA powinien wyróżniać się na tle konkurencji oraz już na etapie projektowania, powinien zakładać szereg przepisów i praw, które umożliwiają sprawne, bezpieczne użytkowanie hotelu przez gości oraz personel.

Inwestycja w hotel wiąże się z wieloma krokami formalno-prawnymi. Począwszy od ustawy o planowaniu przestrzennym, przepisy prawa wodnego, energetycznego, geologicznego, kartograficznego, kończąc na przepisach sanitarnych i pożarowych. Dodatkowo możemy mieć do czynienia z ustawą ochrony zabytków, jeśli podejmiemy się projektu obiektu zabytkowego.

Skontaktuj się z nami!