Projektowanie salonów kosmetycznych

Projektowanie wnętrz o przeznaczeniu publicznym jest pełne wyzwań. Jednym z rodzajów takiej przestrzeni jest salon kosmetyczny, w którym aranżacja ma duże znaczenie. Klient poszukuje w niej relaksu i odprężenia oraz najwyższego poziomu usług. Dlatego też bardzo ważnym jest, aby poprawnie urządzić salon kosmetyczny. Aranżacja wnętrza może zachwycać oraz przyciągnąć klientów i jednocześnie być miejscem funkcjonalnym oraz wygodnym do pracy. Realizując projekt salonu kosmetycznego dokonujemy analizy funkcjonalnej projektowanych pomieszczeń. Istotnym jest, aby wygospodarować odpowiednią ilość przestrzeni do pracy i przechowywania, nie zapominając o uwzględnieniu wyposażenia pomieszczeń, takich jak, np. stół do masażu, zabiegów kosmetycznych twarzy, miejsca do wykonywania manicure, pedicure.

Dobry projekt salonu kosmetycznego – na co zwrócić uwagę?

Projekt salonu kosmetycznego powinien uwzględniać przede wszystkim komfort klientów i pracowników. Rozmiar przestrzeni oraz rodzaj oferowanych usług ma tutaj znaczenie. Jako projektanci zawsze dokonujemy analizy funkcjonalnej, gdzie sprawdzamy jakie elementy wyposażenia zmieszczą się w danym pomieszczeniu. Zazwyczaj wyróżniamy strefę poczekalni, recepcji oraz same gabinety. Znając listę elementów wyposażenia salonu oraz oczekiwania inwestora, łatwiej dokonuje się decyzji o aranżacji wnętrz. Dlatego też najlepiej nawiązać współpracę z projektantem jak najwcześniej, gdyż może on wskazać potencjał salonu oraz ewentualne mankamenty.

Gabinet kosmetyczny, który przyciąga wzrok

Salony kosmetyczne zazwyczaj są projektowane w nowoczesnym stylu, może to być również japandi, boho czy glamour. Istotnym jest, aby aranżacja salonu kosmetycznego była przejrzysta, kojarząca się z miejscem harmonijnym, czystym i spokojnym. Należy stawiać na materiały łatwo czyszczące i trwałe. Tutaj zawsze sprawdzą się jasne barwy i materiały. Ciemniejsze kolory nie są polecane w dużej ilości, ponieważ mogą wprowadzać wrażenie miejsca niekoniecznie eleganckiego zaś przytłaczającego. Dodatkowo ze względów praktycznych nie zawsze nadają się na każdą powierzchnię. W zależności od rodzaju oferowanych usług, wnętrze może być też żywe, kolorowe. Odcienie różu są tutaj często stosowane, ale warto przemyśleć tą kwestię i może odważyć się na inny kolor.

Oświetlenie w salonie kosmetycznym

W projekcie salonu kosmetycznego znaczącą rolę pełni oświetlenie, które może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym jaki i funkcjonalnym. Warto zainwestować w dobrej jakości lampy z odpowiednią mocą i barwą światła. W doborze oświetlenia do salonu pomoże biuro projektowe w konsultacji z producentem wybranych lamp.

Identyfikacja wizualna

Niezależnie od rodzaju oferowanych usług salonu kosmetycznego, warto zwrócić uwagę również na spójność projektu salonu z identyfikacją wizualną. Chcąc dopasować się do zmieniających się trendów, klienci często decydują się na nowy projekt wnętrza oraz strony internetowej czy wizytówek. Logo salonu może stać się punktem wyjściowym dla projektu wnętrza jak i odwrotnie. Dlatego też projekt salonu kosmetycznego warto realizować z projektantem, dzięki temu można stworzyć ponadczasowy wizerunek swojej firmy, który zapadnie w pamięci klientów.


Poczekalnia i recepcja w salonie kosmetycznym

Projekt salonu kosmetycznego zawsze powinien obejmować również strefę poczekalni oraz recepcji. Podczas oczekiwania na usługę, klienci powinni czuć się komfortowo zaś lada recepcyjna powinna przyciągać czy intrygować swoim wyglądem. Przestrzeń ta zazwyczaj widoczna jest zaraz po wejściu do salonu kosmetycznego. Jest pewnego rodzaju wizytówką, przy której dodatkowo dokonuje się sprzedaży produktów kosmetycznych. Dlatego też tak ważnym jest aby zwrócić uwagę na jej estetykę.

Skontaktuj się z nami!

Nasze projekty aranżacji wnętrz salonów kosmetycznych

Wśród naszych realizacji znajdują się m.in salon kosmetyczny specjalizujący się w kosmetyce brwi Power Brows. To nowoczesne wnętrze, które powstało na niewielkiej powierzchni. Zobacz jak się prezentuje!

Postaw na projekt technologiczny salonu kosmetycznego

Projekt technologiczny jest wymagany do otworzenia lokalu usługowego i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń od Sanepidu. Jako projektanci wnętrz koordynujemy technologiczny projekt salonu kosmetycznego ze specjalistami posiadającymi odpowiednie uprawnienia.

FAQ

Salon kosmetyczny to miejsce wykonywania różnych zabiegów i usług dlatego też przestrzeń musi być wystarczająca dla wszystkich jego funkcji. Musimy wyróżnić gabinet, recepcję z poczekalnią oraz zaplecze i toaletę.

Gabinet to pomieszczenie przeznaczone do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych, dlatego wszelkiego rodzaju jasne kolory i naturalne materiały wprowadzą klienta w odprężającą atmosferę. W branży kosmetycznej najczęściej sprawdza się styl nowoczesny, przynoszący myśl o wnętrzu nowym i czystym. W gabinecie punktem centralnym jest fotel kosmetyczny, wokół którego potrzebna będzie wygodna przestrzeń do pracy oraz komunikacji. Strefa przechowywania oraz blat roboczy, powinien być wykonany z materiałów łatwo czyszczących i trwałych. Dodatkowymi elementami są specjalistyczne sprzęty, które muszą być łatwo dostępne dla pracowników.

Skontaktuj się z nami!