Projektowanie sklepów

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu sklepów, których powierzchnia użytkowa mieści się w bardzo szerokim zakresie. Czasami projektowany sklep to niezależny budynek, niejednokrotnie hala sprzedaży jest częścią większego kompleksu bądź galerii. Projekt budynku handlowo usługowego wymaga od nas współpracy z branżystami, którzy sporządzają projekty specjalistyczne.

Aby zaspokoić potrzeby naszych klientów oferujemy kompleksowe projekty. Budynek, w którym znajdują się lokale handlowo usługowe objęty jest odgórnymi wymaganiami i zasadami. Współpracujemy także z technologiem odpowiedzialnym za projekt dla sanepidu.

Zdarza się, że w zakres naszego projektu oprócz sklepu wchodzi pomieszczenie socjalne. Klienci oczekują projektu w pełnym zakresie. Wykonywanie projektów sklepów dla klienta komercyjnego wymaga szerokiej specjalizacji.

Projektowanie sklepów spożywczych

Projekt sklepu samoobsługowego różni się od projektu sklepu z obsługą i zależy od indywidualnych potrzeb inwestora. Staramy się spełniać oczekiwania klientów i użytkowników sklepu oraz projektować zgodnie z zasadami, jakimi rządzą się lokale handlowo-usługowe. Projekt sklepu powinien przede wszystkim spełniać wymagania funkcjonalne zarówno w zakresie takich pomieszczeń jak sala sprzedaży jak i pomocniczych. Aranżacja wnętrz sklepu obejmuje również identyfikację wizualną, która umożliwia użytkownikowi sklepu na zlokalizowanie produktów. Wyposażenie sklepu zawiera witryny, regały, oświetlenie, dodatki, które pozwalają na lepsze wyeksponowanie produktów. Sklepy spożywcze wymagają zastosowania specjalistycznych mebli i urządzeń chłodniczych.

Skontaktuj się z nami!

Nasze projekty sklepów spożywczych i handlowych

W swoim portfolio posiadamy takie realizacje jak: sklep samoobsługowy, z obsługą, sklep spożywczy, mięsny, piekarniczy oraz sklepy pozostałych branży. Zobacz je wszystkie!

Projektowanie sklepów odzieżowych

Sklepy odzieżowe wymagają podejścia projektowego dopasowanego do rodzaju konfekcji czy galanterii. Od asortymentu zależy rodzaj projektowanego wyposażenia, oświetlenia i innych elementów wnętrza. Należy również wziąć pod uwagę oczekiwania klientów sklepu odzieżowego i zaprojektować przestrzeń tak, aby przyciągała właściwą grupę odbiorców.

Nasze projekty sklepów odzieżowych i obuwniczych

W naszej ofercie posiadamy projekt dla klienta z branży obuwniczej. Cechą dobrego projektu w tej dziedzinie jest efektywna ekspozycja. W sklepie obuwniczym zaprojektowaliśmy następujące wyposażenie: meble sklepowe (regały, półki ekspozycyjne, ladę obsługi), oświetlenie, identyfikację. W projekcie uwzględniliśmy cechy produktów, klienta docelowego oraz program sprzedażowy. Projekt mebli dostosowaliśmy do wymagań podyktowanych branżą oraz ich funkcjonalnością.

Aranżacje sklepów a merchandising

Program projektów sklepowych niejednokrotnie zawiera usługi aranżacji witryn sklepowych. Zazwyczaj projektujemy witryny w oparciu o produkty firmy, dodatki i inne wyposażenie. Wykonanie projektu witryn dla klienta w budynku usługowym wymaga znajomości zasad ekspozycji. Oferta może zawierać projekt dedykowany. Efekt końcowy projektów zależy od naszej pomysłowości oraz zaufania klienta.


Projekty sklepów w Grid

Projekt budynku usługowego wymaga doświadczonego zespołu projektowego i współpracy wielu specjalistów. Znajdziesz ich w Grid! Zapoznaj się z naszym portfolio i skontaktuj się z nami!

FAQ

Czas oczekiwania na gotowy projekt sklepu zależy od wielu czynników. Projekty sklepów to współpraca między projektantem a inwestorem i niejednokrotnie projektantami innych branż, dlatego termin realizacji jest trudny do określenia jednoznacznie. Zazwyczaj w ofercie podajemy termin wykonania poszczególnych etapów projektu. Czyli termin kolejnego etapu prac projektowych liczony jest od akceptacji poprzedzającego etapu.

Skontaktuj się z nami!