Jak urządzić biuro w stylu boho?

Styl boho jest przeciwieństwem minimalizmu. Boho polega na umiejętności zestawiania wielu elementów różnorodnego wyposażenia w jedną spójną całość. W tworzeniu aranżacji w stylu boho przydaje się wprawa w łączeniu różnych wzorów, kolorów, faktur, elementów wyposażenia z różnych epok w jeden komplet. Niezbędnym elementem aranżacyjnym są bujne rośliny, dzięki którym tworzy się przytulny, komfortowy, domowy klimat w przestrzeni przeznaczonej do pracy.

Biuro w stylu boho nadaje się do wybranych branż i wymaga specjalnego doboru mebli, oświetlenia, dodatków, kolorów, faktur. Taki styl wnętrza najczęściej pasuje do zawodów kreatywnych. Klimat boho świetnie sprawdza się w domowym biurze, gdzie konieczna jest adaptacja wnętrza do nowej funkcji przy użyciu mebli, akcesoriów i dodatków. Wnętrze domowe wymaga wykorzystania istniejącego wyposażenia, udekorowania i stworzenia aranżacji przystosowanej do nowej funkcji. Podpowiadamy jak urządzić biuro w stylu boho.

Kilka słów o stylu boho w aranżacji wnętrz

Styl boho charakteryzuje się sporą swobodą w aranżacji wnętrz. W tym pozornie nieuporządkowanym stylu jest wiele harmonii. Meble z różnych epok dobrane są w przemyślany zestaw. Różnorodne materiały, wzory, kształty i faktury tworzą nowy konsekwentny wystrój. Pomimo zróżnicowania i rzekomego zamieszania wśród mebli i dodatków tworzy się klimat relaksu i spokoju. Wprowadzenie do projektu roślin kreuje przytulne wnętrze biura w domu. Domowe biuro w stylu boho najłatwiej zaaranżować pod kątem indywidualnych potrzeb i zastosować elementy dobrane do własnych preferencji.

Subtelne dodatki oraz kolory

Styl boho to naturalne materiały, neutralne kolory, miękkie tkaniny, etniczne wzory, meble z drugiej ręki „po babci”, duża ilość zieleni, dodatki z podróży, akcesoria posiadające wartość sentymentalną, aksamitne, jedwabne, puchate poduszki, wiklina, puszyste dywany, ulubione książki, inspiracje na ścianie nad biurkiem. Miejsce pracy w stylu boho to odzwierciedlenie wnętrza jego użytkownika. Istniejące wyposażenie w połączeniu z osobistymi dekoracjami kreują nowe aranżacje, które zmieniają się wraz z użytkownikiem i jego kolejnymi przeżyciami. W projektowanym wnętrzu szczegóły mają znaczący wpływ na jego metamorfozę.

Biuro w stylu boho – jak je urządzić?

Aby urządzić biuro w stylu boho należy określić swoje preferencje odnośnie przestrzeni zarówno pod kątem estetyki jak i funkcji. W przypadku domowego biura w stylu boho warto przeznaczyć na nie pomieszczenie z naturalnym oświetleniem, odizolowane od innych funkcji, gdzie można się zaszyć i w spokoju pracować.

Funkcjonalne biuro w stylu boho jest ergonomiczne. Należy zadbać o właściwe biurko i krzesło, które są podstawą zdrowej pozycji przy pracy na komputerze. W zależności od rodzaju pracy może być potrzebny duży stół, miejsce do prowadzenia spotkań online. Można pomyśleć o leżance do drzemek, fotelu do odpoczynku oraz miejscu na matę do ćwiczeń. Niektórym będzie potrzebny drążek czy piłka do pilatesu. Wiele z tych elementów, które bezpośrednio nie łączą się z wykonywaną pracą tworzą klimat boho we wnętrzu.

Biuro Twoich marzeń - baner

Ważne w wystroju są bujne rośliny, najlepiej wybrać swoje ulubione. Ścianę powyżej biurka można zaaranżować osobistymi dodatkami, które wprowadzają spokój i budują poczucie harmonii.

We wnętrzu boho lampa to nie tylko oświetlenie. Oprócz pełnienia funkcji stanowi element dekoracyjny. Zazwyczaj są to lekkie, ażurowe lampy wiklinowe bądź oprawy będące pamiątkami rodzinnymi. Emitowane przez nie światło nie jest ostre, raczej potęguje łagodny i spokojny nastrój.

W biurze w domu pracujący może poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Domowe biuro to miejsce skrojone na miarę potrzeb użytkownika. Kolory i dodatki też są ważne, ponieważ umożliwiają wykreowanie przestrzeni sprzyjającej pracy pełnej chęci i motywacji. Klimat boho to mieszanka stylów, która zależy od indywidualnych upodobań użytkownika.

Neutralne jasne kolory powodują, że wnętrza wyglądają przestronnie, pomimo niewielkich wymiarów. To przydatny zabieg przy kreowaniu domowego biura w stylu boho.

Nowoczesne biuro - trendy - baner

Podsumowując styl boho nie ograniczają sztywne ramy i zasady. Można pokusić się o stwierdzenie, że boho to styl żywy, organiczny, podlegający ciągłym zmianom, gdzie ważniejsza od efektu końcowego jest droga, która do niego prowadzi. Rezultat jest niejako „skutkiem ubocznym” doświadczeń i przeżyć, widocznych w w aranżacji wnętrza, w dekoracjach, dodatkach, szczegółach. Boho to styl pełen autentyczności, nie podlegający trendom, ponadczasowy, wynikający z charakteru użytkownika. Nie istnieją dwa jednakowe wnętrza boho, tak jak nie ma dwóch jednakowych osób.

Czytaj także: Biuro w stylu loftowym