W jakiej branży sprawdzi się biuro w stylu glamour?

Biuro w stylu glamour sprawdzi się w branży fashion i beauty. Glamour to styl nadający się do aranżacji biur firm produkujących biżuterię, zegarki, akcesoria modowe jak torebki, apaszki, bieliznę, produkty luksusowe.

Cechy biura w stylu glamour

Wnętrze biura glamour sprawia wrażenie luksusu, jest jasne, przestronne, błyszczące. Elegancką przestrzeń biura glamour zdobią bogate detale, takie jak lampy, kryształ, złoto, srebro. Styl glamour przedstawia luksus, blichtr i przepych. W zależności od branży biura mogą różnić się szczegółami, ale dostatek i dekoracyjność to cechy wspólne dla wszystkich branż.

Domowe biuro w stylu glamour wymaga odpowiedniej przestrzeni i oprawy. W warunkach domowych glamour można osiągnąć odpowiednimi dodatkami, takimi jak efektowna lampa, świecące detale, wykończenia na wysoki połysk, złote lub srebrne detale.

Domowe biuro w stylu glamour

Urządzając w domu biuro w stylu glamour najlepiej przeznaczyć na ten cel pomieszczenie z wysokim sufitem, dobrze doświetlone, reprezentacyjne. Styl glamour w domowym gabinecie doskonale sprawdzi się dla osób, które mają luksusowe, nowoczesne wnętrza. Styl glamour w domu można osiągnąć stosując meble w stylu glamour, dobrej jakości materiały, stonowane, jasne kolory, ściany wyłożone tapetami, okazałe biurko. Tym sposobem uda się uzyskać gabinet pełen przepychu.

Branża beauty

Branża beauty bezpośrednio kojarzy się z luksusem i przepychem. Zarówno pielęgnacja jak i makijaż to wyraz zadbania na najwyższym poziomie. Twarz pełna blasku to oznaka bogactwa. Połyskliwe wnętrze w stylu glamour odzwierciedla niejako blask zdrowej i zadbanej cery. Dzięki estetyce glamour można lepiej podkreślić wysoki poziom usług.

Luksus we wnętrzu biura w branży beauty kreuje się stosując dekoracje takie jak obrazy w gabinecie, plakaty w błyszczących ramach, certyfikaty świadczące o wysokiej jakości usług, książki, albumy branżowe na stolikach kawowych, kryształowe lustra.

W biurze glamour w branży beauty stosuje się dodatki, które cieszą oko, kolory takie jak biel, czerń, złoto, srebro, dekoracyjne tapety o organicznych motywach, szklane okazałe żyrandole, ozdobne kinkiety, listwy przysufitowe i przypodłogowe, sztukaterie, dekoracyjne ościeżnice drzwi.

Branża Fashion

Podobnie jak w branży beauty moda to przepych, piękno, zbytek. W tym przypadku doskonale sprawdzą się eleganckie inspiracje. Styl glamour w branży modowej można uzyskać stosując luksusowe tkaniny, wzorzyste tapicerki, puszyste dywany, miękkie poduszki.

Biuro glamour w branży modowej można alternatywnie zaprojektować minimalistycznie – zastosować białe luksusowe wykończenia jak marmur, lustra w białych ramach, białe duże ozdobne lampy, białe sztukaterie. Wówczas biuro stanowi tło dla branży, która jest kolorowa i luksusowa sama w sobie.

Branża jubilerska

W branży jubilerskiej sam produkt stanowi element dekoracyjny glamour. Złote i srebrne dodatki pięknie wyróżniają się zarówno na czerni jak i bieli. W przypadku biura w branży jubilerskiej warto postawić na złotą lub srebrną wyróżniającą się lampę, złote ramy, kryształowe lustra, biurko z błyszczącą podstawą. W przypadku biżuterii inspiracji nie trzeba szukać daleko.

Styl glamour jest stylem eleganckim, świadczącym o wysokiej jakości usług firmy, często bardzo dekoracyjnym, z błyszczącymi detalami. W odpowiedniej branży styl glamour jest wizytówką firmy, odzwierciedla jej profesjonalizm i wysoki poziom.

Czytaj także: Jak urządzić biuro w stylu boho?