Jak zaaranżować biuro w stylu skandynawskim?

Biuro w stylu skandynawskim potrzebuje jasnej i obszernej przestrzeni, dużych przeszkleń, wysokich sufitów. Styl skandynawski sprawdzi się także w mniejszych biurach, które dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrz będą sprawiać wrażenie jasnych, przestronnych i przede wszystkim będą funkcjonalne pomimo niewielkiej powierzchni małych pomieszczeń.

Skandynawskie biuro sprzyja zdrowej atmosferze pracy ze względu na charakterystyczną dla tego stylu harmonię barw, materiałów i kształtów. Biuro w stylu skandynawskim jest z założenia funkcjonalne, wygodne, praktyczne, dostosowane do potrzeb wynikających ze specyfiki pracy.

Biuro w stylu skandynawskim

Styl skandynawski – czym się charakteryzuje?

Styl skandynawski charakteryzuje prostota, naturalne materiały, jasne barwy. Pomieszczenie zaaranżowane w stylu skandynawskim zazwyczaj cechuje autentyczność w zakresie zastosowania wykończeń, stąd pojawia się drewno, różne odcienie bieli, kolory wynikające z właściwości wizualnych materiałów. Minimalizm to także cecha charakterystyczna wnętrz skandynawskich. Oznacza to tyle, że każdy element będący częścią wnętrza skandynawskiego posiada swoją funkcję. Unika się dekoracji, która nie wynika z potrzeb.

Jak urządzić biuro w stylu skandynawskim?

Aby urządzić biuro w stylu skandynawskim należy zadbać o jego funkcjonalność. To od funkcjonalności biura zależy w dużej mierze wydajność pracowników, jak również ich komfort, wygoda i dobre samopoczucie. Najlepiej zapytać samych pracowników czego potrzebują, jeżeli jest taka możliwość. Komfortowe warunki pracy i funkcjonalność biura to podstawa niezależnie od przyjętej estetyki, jednak styl skandynawski szczyci się wrażliwością na potrzeby użytkowników. Aranżacja wnętrza biura w stylu skandynawskim jest organiczna, wnętrze urządza się stopniowo, w miarę jego użytkowania.

Jasne kolory we wnętrzach to podstawa

Biuro w stylu skandynawskim zazwyczaj jest jasne, przytulne, pełne niewymuszonej naturalnej, wyrafinowanej elegancji. To przestrzeń dla tych którzy cenią prostotę i minimalizm, bez zbędnego przepychu z umiarkowaną uzasadnioną ilością dekoracji. Te cechy charakteru wyrażają się w stonowanych, mało kontrastowych, jasnych kolorach.

Jakie meble pasują do stylu skandynawskiego?

We wnętrzu w stylu skandynawskim używa się mebli wykonanych z naturalnych materiałów, króluje tutaj drewno. Czasami elementy drewniane maluje się na biało. Biel i drewno to wizytówka stylu skandynawskiego. Ze stylem skandynawskim kojarzą się na przykład drewniane pieńki – te akcesorium zestawione z białym tłem stanowi element funkcjonalny, dekoracyjny i bezpośrednie nawiązanie do stylu skandynawskiego. Wielofunkcyjność drewnianego pieńka stanowi o jego cechach skandynawskich jako mebla we wnętrzu.

Wyposażenie biura w stylu skandynawskim powinno być przede wszystkim ergonomiczne. Skandynawscy producenci mebli biurowych są wiodącymi na świecie. Z tych najsłynniejszych Kinnarps czy Martela są pierwsi w promowaniu nowoczesnych, ergonomicznych mebli biurowych dopasowanych do ciągle zmieniających się potrzeb pracowników.

W biurze w stylu skandynawskim powinno znaleźć się ergonomiczne biurko, przy którym możesz pozwolić sobie na pracę kilka godzin dziennie oraz krzesło przystosowane do pracy siedzącej. Blat biurka powinien być regulowany, na przykład na drewnianym stelażu. Pozostałe meble do pracy powinny być wygodne, funkcjonalne oraz estetycznie spójne – drewniane, białe w neutralnym stylu.

Oświetlenie i dodatki – w co warto zainwestować?

Biuro w stylu skandynawskim powinno być jasne i dobrze oświetlone to cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego. Często pomimo przeszkleń, światło dzienne nie jest wystarczające, aby stworzyć właściwe warunki pracy. Doświetlenie biurka jak również całości pomieszczenia jest ważne w pracy. Przebywanie w dobrze oświetlonym biurze nie męczy i wpływa na komfort i efektywność pracy.

Styl skandynawski sprawdza się w przestrzeni biurowej z uwagi na swą uniwersalność, neutralność, elastyczność. Styl skandynawski jest dyskretny, autentyczny, nie przytłacza zbędnymi dekoracjami, tworzy tło dla funkcji urządzanego wnętrza. Ze względu na wszystkie wymienione cechy aranżacja biura w stylu skandynawskim to dobry wybór.